فوتوبلاگ عبدالله قدسی

عکس هایی از رودان، هرمزگان و ایران

شب شعر فجر انقلاب با نامˈگرومˈ در رودان برگزار شد

رودان-همزمان با جشن های پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،علاقه مندان به هنر و ادب در محفلی شاعرانه و صمیمانه چهارشنبه شب گرد هم آمدند و با گویش زیبا و شیرین رودانی به شعر خوانی پرداختند.
به گزارش ایرنا سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای شد تا شماری از شاعران در سالن همایش مجتمع فرهنگی و هنری شیخ طوسی رودان گرد هم آیند و اشعار و سروده های خود که با گویش شیرین و زیبای محلی رودانی بود را به علاقه مندان هنر و ادب تقدیم کنند.

در این محفل ادبی که با هدف پاسداشت فرهنگ کهن،غنی و گویش محلی رودانی برپا شد شاعران به خواندن اشعار و سروده های خود با موضوعات مختلف نظیر آزادی ایثار و شهادت، پایداری، استکبارستیزی وعدالت خواهی که از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است،پرداختند.

این آئین با استقبال چشمگیر و مثال زدنی بیش از 300 نفر از شهروندان رودانی روبرو شد و از آنجائیکه ظرفیت سالن 220 نفری مجتمع شیخ طوسی تکمیل بود شماری از شهروندان بصورت ایستاده این محفل ادبی را دنبال کردند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان در حاشیه این آئین استقبال شهروندان رودانی از شب شعر فجر انقلاب ˈگرومˈ را کم نظیر توصیف کرد و افزود:استقبال علاقه مندان به هنر و ادب از این آئین نشانه پیوند عمیق مردم شهرستان با فرهنگ،سنت،آئین و گویش محلی زیبا و شیرین رودانی است.

وحید امیری ترویج،تعمیق،حفظ و پاسداشت فرهنگ کهن و غنی رودان را مهمترین هدف برگزاری این آئین هنری و ادبی دانست و از تداوم و استمرار این برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان خبر داد.

این مسئول با اشاره به تاثیرگذاری شعر در جریان های مختلف اجتماعی؛شعر را یکی از اصلی ترین آثار هنری و ادبی هر فرهنگ دانست و خطاب به هنرمندان شاعر بر لزوم تولید آثار ارزشی،فاخر و اثرگذار در راستای اعتلاء و ارتقای سطح فرهنگی و تربیتی جامعه تاکید کرد.

گفتنی است:تمامی برنامه های این شب شعر با گویش زیبای رودانی اجرا شد و صحنه نیز با بهره گیری از ذوق،هنر و سلیقه هنرمندان با استفاده از صنایع دستی طراحی و آراسته شده بود.

در پایان این آئین از تمامی شاعران تجلیل شد و هنرمندان خوش ذوق و قریحه با هم عکس یادگاری گرفتند.

این آئین هنری و ادبی به همت کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر،انجمن شعر و ادب و فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان برگزار شد.

گروم:نام کوهی است بلند و پرصلابت در شهرستان رودان؛در واقع ˈگرومˈ نماد قدمت،ایستادگی،مقاومت وعظمت مردم رودان و بیانگر فرهنگ،آداب و سنن کهن،غنی،فاخر و بالنده آنان می باشد.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 13:49 | نویسنده: عبدالله قدسی | چاپ مطلب 1 نظر